• kontakt@sambaror.pl

Kiedy polerować samochód

Kiedy polerować samochód

Matowy i porysowany lakier to znak, że będzie trzeba w końcu zadbać o wygląd samochodu. Prostym sposobem na przywrócenie blasku powłoce lakierniczej będzie jej odpowiednie polerowanie.

Delikatny lakier samochodowy

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że powłoka lakiernicza będzie delikatna. Do uszkodzenia wystarczy tylko jedno uderzenie kamienie, często również lakier będzie niszczony poprzez złą konserwację. Podejmując się czyszczenia nadwozia należy je wcześniej spłukać i zdecydować się na mycie z użyciem aktywnej piany. Jeśli drobne kamyki albo też inne elementy dostawać się będą pomiędzy lakier i gąbkę to niestety zarysowanie bardzo szybko powstanie. Zamiast tego używamy mikrofibry, na której brud będzie się osadzał w mniejszym stopniu, będzie delikatna. Powinniśmy również decydować się na rozwiązanie, w ramach którego dokonuje się tak zwanego mycia na dwa wiadra. To właściwie najlepsze możliwe rozwiązanie, ponieważ wtedy zawsze płuczemy ściereczkę w czystej wodzie. Dodatkowo należy również unikać mycia samochodów w myjniach automatycznych, które powodują pojawienie się mikrorys na lakierze.

Czy warto się decydować na polerowanie

Lakier samochodowy ma trzy warstwy. Pierwsza z nich to podkład, który znajduje się bezpośrednio na karoserii, potem umieszcza się lakier bazowy, który odpowiada za nadanie koloru. Kolejna sprawa to również nałożenie lakieru bezbarwnego, który będzie odpowiadał za stworzenie ochronnej warstwy. Głębokie uszkodzenia, które będą powstawać na lakierze po uderzeniu kamienia czy innej mocnej ingerencji będą takim elementem, którego nie uda się usunąć poprzez zwykłe polerowanie takiego lakieru.

Skuteczne polerowanie samochodu

Tutaj konieczne będzie przynajmniej punktowe naprawienie takiej karoserii poprzez użycie zaprawki. Jeśli rysy są płytkie i widoczne tylko w słońcu to tak naprawdę oznacza, że uszkodzony będzie wyłącznie lakier bezbarwny i wtedy rzeczywiście polerowanie sprawi, że uda się usunąć te zniszczenia i lakier znów będzie miał swój wyjątkowy blask.

Ręcznie czy maszynowo – jakie polerowanie

Polerowanie to taki proces, który będzie można wykonywać albo ręcznie albo maszynowo. Nie ma znaczenia jaki sposób wybierzemy, zawsze musimy mieć dobrą pastę polerską. Mają one różnoraki stopień agresywności. Do polerowania ręcznego można wybrać mocniejszą opcję, ponieważ nawet w przypadku dużej siły nacisku rąk i tak nie uszkodzimy lakieru. Warto oczywiście mieć także dobry pad, który będzie aplikatorem takiej pasty i dzięki temu będziemy mogli skutecznie wypolerować powierzchnię osiągając świetne efekty.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz