• kontakt@sambaror.pl

Jak przygotować samochód na atak zimy?

Jak przygotować samochód na atak zimy?

Gdy zastanawiamy się nad rozwiązaniami z zakresu chemii samochodowej, które przydadzą się nam zimą, jednym z najważniejszych może okazać się smar do zamków.

Większość pojazdów, z którymi mamy do czynienia obecnie, to rozwiązania wyposażone w zamek centralny, a więc taki, który otwiera się z wykorzystaniem pilota. Niekiedy jednak nie może się obejść bez użycia kluczyka, co staje się nieuniknione między innymi wówczas, gdy rozładuje się nam akumulator. W takim przypadku nie unikniemy niespodziewanego oporu. Na szczęście, wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiedni preparat smarujący, a możemy mieć pewność, że uda się nam rozwiązać ten problem. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście zwłaszcza smar teflonowy biały i bezkwasowa wazelina techniczna, choć mile widziane są również specjalne środki smarująco-czyszczące. Te ostatnie zwracają na siebie uwagę ze względu na dodatkowe właściwości umożliwiające rozpuszczenie brudu, mogą przy tym również wypierać wodę, co sprawia, że ograniczone staje się ryzyko jej zamarznięcia.

Pielęgnacja szyb

Śnieg za oknem wygląda pięknie i z reguły budzi pozytywne skojarzenia. Nie można jednak dziwić się, że kierowcy nie zaliczają się do osób, które za nim przepadają. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jego opady natychmiast komplikują warunki, jakie panują na drodze. Po włączeniu ogrzewania w samochodzie natychmiast pojawia się wilgoć, a co za tym idzie – natychmiast zaczynają parować szyby.

Oczywiście, również temu problemowi można zapobiegać. Na rynku nie brakuje produktów przeciwdziałających osiadaniu pary na szybach. Jeśli jednak zależy nam na poprawie bezpieczeństwa w samochodzie, nie korzystajmy z tych, które stosujemy na co dzień w domu. Specjalne preparaty samochodowe są bezpieczniejsze, a samo ich rozprowadzanie jest znacznie mniej skomplikowane.

Akcesoria samochodowe na mróz

Jeśli wiemy, że nasz samochód może poradzić sobie z zimą, możemy spokojnie czekać na jej pierwszy atak. W tym czasie można też nabyć podstawowe zimowe akcesoria, a więc szczotkę przeznaczoną do odśnieżania oraz skrobaczkę. Ta pierwsza powinna być wykonana z miękkiego włosia, skrobaczka zaś powinna być stworzona z wysokiej jakości plastiku. Ciekawym rozwiązaniem jest też skrobaczka i rękawiczka w jednym.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz