• kontakt@sambaror.pl

Samodzielna naprawa auta

Samodzielna naprawa auta

Wielu właścicieli samochodów zdaje sobie sprawę, że niektóre uszkodzenia samochodu można naprawić własnymi siłami, ale trzeba znać odpowiednie do tego narzędzia. Samodzielnie można przeciwdziałać zarysowaniom, uszkodzeniom lakieru itd.

Można też samodzielnie poprawić pracę reflektorów. Jeśli są ustawione prawidłowo, to na drodze można cieszyć się bezpieczeństwem.

Naprawa reflektorów przy samochodzie

Dbanie o reflektory samochodowe polega nie tylko na oczyszczaniu, usuwaniu kurzu, ale też na sprawdzaniu, czy oprawy nie zżółkły albo się nie zmatowiły. Warto wykorzystać zestawy do renowacji lamp, zawierające środki odtłuszczające, papier ścierny, materiały polerskie, lakiery i nabłyszczacze.

Przed rozpoczęciem renowacji należy zabezpieczyć karoserię. Potem oczyścić i odtłuścić. Małe uszkodzenia można usunąć papierem ściernym, a potem trzeba wygładzić powierzchnię. Następnie nakłada się nabłyszczacz albo lakier.

Szyby

Zniszczenia szyby można samodzielnie naprawić pod warunkiem, że nie są one większe niż 25 mm. (podłużne 15 mm). Można to zrobić za pomocą zestawu naprawczego, zawierającego klej, aplikator, folię zabezpieczającą. Tam, gdzie jest pęknięcie, umieszcza się przyssawki z klejem. Uszkodzenie wypełnia się preparatem, a za pomocą folii się go rozprowadza i usuwa nadmiar. Najlepiej wykonywać ten zabieg, gdy świeci słońce, aby klej mógł zastygnąć.

Renowacja samochodu

Drobne pęknięcia i inne

Drobne uszkodzenia można naprawić, wykorzystując kleje. Inne produkty wybiera się do tworzyw sztywnych, a inne do elastycznych. Klejem poliuretanowym można naprawić pękniętą tapicerkę. Naprawa będzie skuteczna, bo klej charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Drobne zarysowania karoserii pojawiają się bardzo często – można to naprawić pisakiem do lakieru. Składa się on z akrylu i żywic, jest odporny na czynniki atmosferyczne. Dzięki nim uszkodzenie będzie praktycznie niewidoczne.

Pielęgnowanie samochodu

Warto stosować glinkę do lakieru, aby usunąć smołę, żywicę, ptasie odchody itd. Dobrze też odgrzybiać klimatyzację, aby jeździło się wygodnie.

Samodzielna naprawa wcale nie jest zbyt droga. Można znaleźć dużo produktów, które za niską cenę pozwolą zadbać o samochód.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz