• kontakt@sambaror.pl

JAKIE SĄ ZALECANE SPOSOBY I PRODUKTY DO MYCIA RĘCZNEGO?

JAKIE SĄ ZALECANE SPOSOBY I PRODUKTY DO MYCIA RĘCZNEGO?

Mycia auta jest niczym innym jak usuwaniem brudu z powierzchni auta.

Zdaje się to być oczywiste, jednak dopiero, gdy wyobrazimy sobie co dzieje się na styku lakieru oraz gąbki będziemy mogli zrozumieć jak ważny to proces i dlaczego powinno się tak do niego przyłożyć. Postaramy się na ten temat coś powiedzieć i podkreślić jakie akcesoria są najważniejsze do skutecznego mycia samochodu.

Rękawica do mycia samochodu, czy gąbka?

Mogłoby się wydawać, że taką najprostszą opcją będzie to, że każdy ma swoje preferencje i wygodę pracy. tak jednak nie do końca będzie. Gąbki, nawet jeśli mają bardzo dobrą jakość, bez silikonu mają jednak płaską strukturę, która będzie zamknięta. Powoduje to, że brud z powierzchni lakieru zamiast wnikać w medium, którym auto będzie myte będzie zostawać na powierzchni i tak będzie przy każdym ruchu. Tworzyć można wyraźne zarysowania. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

Znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się być więc rękawice, zwłaszcza te, które są wykonywane z długiego oraz bardzo miękkiego włosia. Ziarenka piasku czy też soli osadzone na lakierze mogą osiąść i będą się pojawiać poważne problemy. Dlatego należy unikać tego, by nie doprowadzić do zniszczenia lakieru. Jedyną prawdziwą wadą rękawic z długim włosiem jest ich wrażliwość na uszkodzenia. Dlatego polecamy używać tego typu rękawic wyłącznie do lakieru, zaś do felg czy nadkól będzie trzeba kupić rękawicę z mikrofibry czy też z użyciem gąbki. Szczególnie poleca się takie rękawice, które nie będą nadmiernie ostre.

Szampon do mycia auta

Czy mogę użyć "marketowego" szamponu? Oczywiście można ich użyć, ale lepiej będzie tego unikać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się jak szampon działa na nasze auto w czasie mycia. Pomaga usuwać brud i to będzie udane działanie, ale nie tylko. Wymienić należy kilka innych funkcji dobrego szamponu. Będzie także zapewniał nam dobry poślizg w czasie mycia, ma neutralne pH, będzie delikatny dla auta nie będzie utleniał lakieru, ładnie pachnie i nie niszczy skóry na dłoniach, składniki, które się tam znajdują zapewniają śliskość lakieru po spłukaniu i poprawia odprowadzenie wody.

Car detailing

Jeśli auto będzie poddawane zabiegom car detailingu to absolutnie będzie trzeba do nich używać wyłącznie neutralnych dobrych jakościowo szamponów.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz