• kontakt@sambaror.pl

Jak przywrócić blask oponom? Przegląd środków chemicznych

Jak przywrócić blask oponom? Przegląd środków chemicznych

Nawet najpiękniejsze felgi będą na swoim wyglądzie tracić, jeśli będą otaczać je brudne opony. Na szczęście obecnie mamy dostępne różnorakie środki, dzięki którym będzie można skutecznie prowadzić konserwację ogumienia. Dzięki temu dość łatwo będzie można nadać blask zniszczonym oponom.

Guma opon samochodowych z założenia dobrze znosić ma trudy jej użytkowania, będzie jednak tracić na swoim atrakcyjnym wyglądzie. Kosmetyki do opon Tutaj przychodzić będą z pomocą różne kosmetyki do opon, jakie są na rynku dostępne. Podobnie jak to się dzieje w przypadku felg również dla opon mamy różnorakie środki chemiczne, dzięki którym będzie można przywrócić im odpowiedni blask. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

Czyszczenie opon

Najtańszym sposobem na nadanie oponie blasku będzie stosowanie prostego nabłyszczacza. Najszybsze oraz najłatwiejsze w użyciu są takie w sprayu. Wystarczy spryskać nimi ściankę boczną aby uzyskiwać efekt mokrej opony. Stanowią one doskonały sposób na podkreślenie świeżego wyglądu samochodu po jego myciu. W przypadku takich specyfików jednak nie będzie można liczyć na to, że nabłyszczanie utrzyma się długi czas. Nabłyszczacz może być stosowany wyłącznie na czystą oraz suchą ściankę boczną opony.

Przed zastosowaniem wiec trzeba bardzo dokładnie taką oponę wyczyścić. Po jej oczyszczeniu oraz suszeniu można ja lekko spryskać nabłyszczaczem. Ceny takich specyfików są różne i znajdziemy takie za kilka złotych, które starczą nam na kilkanaście aplikacji.

Konserwacja opon

Impregnaty to także takie środki, które można wykorzystywać do pielęgnacji ogumienia, są to jednocześnie farby do malowania opon. Środki takie są bardzo skuteczne i przynoszą wyjątkowe efekty, ale właściciela aut będą ich rzadko używać. Ich ceny są wysokie w porównaniu z nabłyszczaczami.

Impregnaty nie tylko nadają oponie świeży wygląd, oraz barwę matową, ale przede wszystkim zabezpieczają efektywnie przed starzeniem się, negatywnym wpływem słońca czy mrozów na oponę. Dodatkowo będą one skutecznie maskować pojawiające się na gumach mikropęknięcia. Ze względu na specyfikę zaleca się stosowanie impregnatów na całej powierzchni opony, a nie wyłącznie na ściankach bocznych. Dlatego warto z nich skorzystać np przy sezonowej wymianie ogumienia. W ten sposób będzie można zabezpieczyć opony, których nie będziemy używać kilka kolejnych miesięcy.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz