• kontakt@sambaror.pl

Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Chemia samochodowa

Zadbane auto będzie naszą wizytówką. Nie trzeba wydawać fortuny na zaawansowane zabiegi w myjni, ponieważ można mieć taki kosmetyczny przybornik we własnym garażu i sami zadbamy o to jak nasze auto będzie się prezentowało.

Kosmetyki samochodowe - rodzaje

Kosmetyki to obecnie nie tylko szampon i środki do tapicerki. Niezależnie czy przeprowadzamy generalne sprzątanie czy regularnie dbamy o czystość warto sięgnąć po dobre preparaty. Profesjonalna pielęgnacja samochodowa z zewnątrz Jednym z podstawowych zabiegów będzie mycie samochodu. Pozwala usuwać zabrudzenia oraz zanieczyszczenia z drogi oraz te pochodzenia organicznego. Dobrej jakości szampon skutecznie radzi sobie z każdym brudem. Niektóre preparaty mają także środek, który chroni przed odbarwieniem lakieru. Dzięki niemu nie blaknie ma wysoki połysk. Jeśli na powierzchni znajdują się odporne miejsca i mocno zastany pył będzie można użyć czegoś mocniejszego.

Wosk do auta

Poprawę wyglądu, konserwację czy ochronę przed przywieraniem brudu zapewni nam woskowanie. Dzięki niemu również ponowne mycie będzie prostsze. Taki zabieg warto raz na dwa miesiące wykonać przy stałym użytkowaniu samochodu. Mamy tutaj różne preparaty jakie będzie można wybrać. Woski poprawiają wygląd lakieru, wypełnią drobne rysy i pogłębią kolor. Jeśli uszkodzenia są głębsze konieczne może być stosowanie kredki wypełniające. Elementy z tworzywa należy myć specjalnym preparatem do plastików. Można także zadbać o swoje koła poprzez stosowanie czernideł do opon, które również są chętnie stosowane. Można sięgnąć również po specjalne produkty do czyszczenia felg.

Szampon samochodowy

Czyścimy wnętrze auta

Także wnętrze samochodu musi być zadbane. Można o nie dbać przez kilka różnych kosmetyków. wszystkie elementy kokpitu, deski rozdzielczej i inne elementy plastikowe czyści się z pomocą sprayów, pianek albo płynów. Chodzi o to, by zagwarantować sobie połysk i wnętrza chronić przed ponownym osiadaniem kurzu. Jeśli w samochodzie tapicerka jest z materiału pierzemy ją specjalnym szamponem. Na plamy i zanieczyszczenia mamy aerozole. Obok kosmetyków trzeba mieć w garażu również wszystkie akcesoria, które ułatwią nam ich nakładanie. To również ważna kwestia, o której nie możemy zapominać.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz