• kontakt@sambaror.pl

Myjnie bezdotykowe a lakier samochodowy - czy to złe połączenie?

Myjnie bezdotykowe a lakier samochodowy - czy to złe połączenie?

Zdania są podzielone - wiele osób uważa, że myjnie ciśnieniowe niekorzystnie działają na lakier naszych samochodów. Jak jest w rzeczywistości? Czy korzystania z wygodnych myjni bezdotykowych może pogorszyć stan karoserii?

Samochody to dzisiaj nie tylko sposób na łatwiejsze przemierzanie odległości. Dla wielu osób to prawdziwa pasja, a wygląd pojazdu ma ogromne znacznie. Intensywny kolor karoserii oraz blask mają w tym temacie bardzo duże znaczenie. Aby uniknąć niszczenia się lakieru, trzeba odpowiednio o niego dbać. Pytanie czy korzystanie z myjni bezdotykowych to ryzyko uszkodzenia karoserii?

Jak działa myjnia bezdotykowa

Myjnie to sposób na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, który można przeznaczyć na inne ważne sprawy. Nic dziwnego, że są tak bardzo popularne. Oprócz oszczędności czasu, to również wygoda. Nie trzeba przygotowywać specjalnych przyrządów i preparatów do mycia samochodu, wszystko mamy na miejscu i to za niewielką cenę. To bardzo proste: bierzemy dyszę i pod ciśnieniem myjemy nasz samochód, skutecznie oczyszczając wszystkie zakamarki. Skuteczne, ale nie do końca bezpieczne. Woda uderza z dużą siłą, dlatego na powierzchni karoserii powstają malutkie zarysowania. Nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a jednak powodują niszczenie się koloru oraz utratę blasku.

Myjnia samochodowa

Myj samochód i ciesz się pięknym lakierem!

Niestety najłatwiejsze rozwiązania mają często wady. Aby samochód zachował intensywny kolor, polecamy mycie ręczne. To prawda, wiąże się z większa ilością czasu, jednak jeśli zależy nam na pięknej karoserii, to jest to rozwiązanie najlepsze. Trzeba wygospodarować nieco miejsca przygotować dostęp do wody, wiaderka, szczotki czy gąbki a także preparat do mycia. Ruchy powinny być delikatne, sukcesywnie krok po kroku oczyszczamy karoserię. Warto pamiętać, by nie używać sztywnego włosia, ponieważ jest za twarde. Ważnym punktem jest dokładne wypłukanie preparatów, aby nie dopuścić do ich wyschnięcia na powierzchni. Po umyciu można dodatkowo zabezpieczyć lakier rozprowadzając wosk.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz