• kontakt@sambaror.pl

Chemia samochodowa niezbędna zimą cz III

Chemia samochodowa niezbędna zimą cz III

Dobry płyn do spryskiwaczy

Podstawowy środek chemiczny, który będzie niezbędny podczas zimy to oczywiście płyn do spryskiwaczy. Warto wcześniej wymienić go z letniego na zimowy. W ten sposób nie dopuści się do tego, że będzie on zamarzła w zbiorniczku. Podczas zakupu najlepiej od razu wybrać wariant typowo zimowy, dzięki temu od razu będziemy mieli zabezpieczenie na cały rok. Ważne również będzie to, by systematycznie go uzupełniać. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

W zimowych miesiącach dość często będzie zachodzić konieczność mycia przedniej szyby. Uliczny brud i błoto pośniegowe będzie często pojawiać się na naszej szybie i tak będzie ograniczona widoczność. Czysta przednia szyba jest rzeczywiście bardzo ważna i nie jest to znak fanaberii, ale znak dbałości o bezpieczeństwo własne oraz pasażerów. Sklepy oczywiście kuszą nas niskimi cenami, ale nie ma się co łudzić, że płyn, którego butla pięciolitrowa kosztuje kilka złotych będzie dobry jakościowo.

Ze względu na wysokie koszty wchodzącego w jego skład alkoholu etylowego, glikolu i innych środków czyszczących po prostu taki produkt musi być droższy. Jeśli zależeć nam będzie na dobrym produkcie, którego niewielka ilość będzie nam starczać na umycie dokładnie szyby lepiej wybrać produkt z wyższej cenowej półki.

Odmrażacz do szyb

Dla kierowców chyba najgorszym połączeniem będzie niska temperatura oraz deszcz. W ten sposób będziemy samochodem jeździć jak na łyżwach. Skrobanie szyb to zadanie, które będzie żmudne, ale również będzie uszkadzać powierzchnię, szczególnie gdy skrobaczka nie będzie dobra jakościowo. Z pomocą przychodzić nam mogą między innymi odmrażacze szyb, których głównym składnikiem będzie etanol. Radzą one sobie ze zmarzliną na szybach także przy silnym mrozie. Wystarczy spryskać lód i będzie można się tego typu problemów pozbawić. Te preparaty obecnie przygotowuje się w taki sposób, że są one bezpieczne dla elementów z plastiku albo też z gumy. Jednak nie powinno się bezpośrednio pryskać nimi na karoserię.

Odmrażacz do zamków

Przed nadejściem mrozów warto zakonserwować swoje zamki i w ten sposób je chronić. Zawsze można mieć też pod ręką specjalny płyn, który będzie służył odmrożeniu, kosztuje parę złotych, a może nas ochronić przed poważnymi kłopotami.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz