• kontakt@sambaror.pl

Proste wskazówki, dzięki którym Twoja jazda będzie wyglądać dobrze przez całe lato

  • Strona główna
  • Poradnik
  • Proste wskazówki, dzięki którym Twoja jazda będzie wyglądać dobrze przez całe lato

Proste wskazówki, dzięki którym Twoja jazda będzie wyglądać dobrze przez całe lato

Niekończące się sprawunki, wycieczki i nocne przejażdżki po budowie dróg mogą sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał na zniszczony, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Oto, co niektórzy eksperci sugerują zrobić, aby Twój samochód wyglądał świeżo przez całe lato.

kobieta w aucie

  1. Regularnie odkurzaj. "Wewnątrz pojazdu trudno o płaskie powierzchnie" - mówi Sarah Windham, menedżer ds. public relations w Stanley Black & Decker, Inc. "Szukaj więc odkurzacza wyposażonego w kombinację szczotek, elastycznych węży, przedłużaczy i elementów obrotowych, aby dotrzeć do szczelin i przestrzeni o nieregularnych kształtach.
  2. Rozważ użycie płynu do mycia i woskowania typu "dwa w jednym". Zaletą produktów typu "wszystko w jednym" jest to, że kierowcy mogą ich używać do nadawania połysku plastikowym lub teksturowanym częściom, na których tradycyjne woski zwykle pozostawiają biały osad" - powiedział Rob McCarter, kierownik marki w Eagle One.
  3. Użyj dezodorantu, a następnie odświeżacza powietrza. "Zapachy są rozwiązaniem tymczasowym" - powiedział Larry McIsaac, dyrektor generalny firmy Kraco Enterprises, producenta dezodorantu Ozium. "Ich działanie polega na wydzielaniu zapachu, który jest tak silny, że nie możesz się powstrzymać, aby go nie poczuć, lub na odwrażliwianiu zmysłu węchu. Dezodoranty działają na poziomie mikrobiologicznym, atakując cząsteczki unoszące się w powietrzu i niszcząc je."
  4. Czyść koła pojedynczo. Nigdy nie dopuszczaj do zaschnięcia środka czyszczącego na feldze" - powiedział Mark Tucker, kierownik marki Black Magic w ITW Global Brands. "Pamiętaj, aby używać środków do czyszczenia felg, które są specjalnie zaprojektowane do usuwania pyłu hamulcowego i brudu drogowego, ale nie szkodzą felgom. Środek do czyszczenia felg, którego pH nie jest zrównoważone, może spowodować zmatowienie, wżery lub korozję, psując wygląd felg. Do mycia używaj rękawicy do mycia lub miękkiej szczotki, nigdy narzędzi z metalowym włosiem".
  5. Używaj glinki do usuwania zacieków. "Niektóre woski czyszczące dodają połysku, ale nie usuwają zanieczyszczeń przyklejonych do samochodu. Powierzchnia będzie nadal czuć szorstki" powiedział Michael Pennington z Meguiar's Inc, producent produktów do pielęgnacji samochodów. "Glinkowanie może usunąć swirls farby, żwir, pył hamulcowy i inne zanieczyszczenia i być stosowane na prawie każdej powierzchni zewnętrznej - przedniej szybie, felgach i lakierze".

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz