• kontakt@sambaror.pl

Średni koszt wymiany amortyzatora (przód i tył) - według modelu

Średni koszt wymiany amortyzatora (przód i tył) - według modelu

Średni koszt wymiany amortyzatora dla pary wynosi od 150do 600USD, w zależności od modelu samochodu i kosztów robocizny. Średnia cena za jeden amortyzator wynosi od 40do 200dolarów, a średni koszt robocizny od 50do 150 dolarów.

  • Zaleca się, aby zawsze wymieniać oba amortyzatory na jednej osi, a nie tylko jeden. Wymiana jednego z nich może pogorszyć stabilność samochodu, a w niektórych sytuacjach nawet uczynić go niebezpiecznym.
  • Tylne amortyzatory są często znacznie łatwiejsze do wymiany niż przednie. Wynika to często z faktu, że amortyzatory przednie mają sprężyny zintegrowane z amortyzatorem - innymi słowy, są to kompletne amortyzatory.
  • Koszt wymiany zależy w dużej mierze od tego, czy chcesz wymienić sprężyny śrubowe i łożyska górnego mocowania w tym samym czasie, czy nie.
  • Zalecam wykonanie zbieżności kół po wykonaniu jakichkolwiek prac związanych z zawieszeniem.

Średni koszt wymiany amortyzatora

Amortyzator przedniNiski: 150 USDŚrednia: 200USDWysoki: 400USD
AmortyzatortylnyNiska: 80USDŚrednio: 130USDWysoki: 200USD
Para amortyzatorówprzednichNiska: 300USDŚrednio: 400$Wysoki: 800USD
Para amortyzatorówtylnychNiski: 160USDŚrednio: 260$Wysoki: 400USD

Szacowany koszt wymiany amortyzatora w zależności od modelu samochodu

Oto średni szacunkowy koszt wymiany amortyzatora w zależności od modelu samochodu. Koszt wymiany amortyzatora może się różnić w zależności od typu silnika i rocznika modelu. Podane ceny dotyczą amortyzatorów bez sprężyn śrubowych i łożysk montowanych na górze.

Model samochoduKoszt 1 pary tylnych amortyzatorów1 amortyzator Przód Koszt
Ford F-150$200$250
Honda CR-V$180$200
Chevrolet Silverado$200$250
Dodge Ram 1500/2500/3500$200$250
Toyota RAV4$200$250
Toyota Camry$250$200

Części potrzebne do wymiany amortyzatora

Nazwa częściWymagane?Wszystkie modele?
AmortyzatorTakTak
Kompletny amortyzatorPreferowana stronaNie
Sprężyna śrubowaPreferowaneTak
Łożysko górnego mocowaniaPreferowaneAmortyzatory przednie
Górne mocowaniePreferowaneTak
Nowe śruby i nakrętkiPreferowaneTak
Łącznik wahaczaCzasami potrzebne, jeśli zardzewiałeNie

Naprawy często związane z wymianą amortyzatora

Typ wymianyZakres cen
Koszt wymiany amortyzatorów$200- $500
Koszt wymiany tylnej sprężyny śrubowej$150- $250
Koszt wymiany górnego wspornikaod 100do 250USD
Łącznik wahacza Koszt wymianyod 100do 200USD
Koszt wymiany przedniej sprężyny śrubowej od 200do 300USD

Porady mechanika dotyczące wymiany amortyzatorów

  • Jeśli zamierzasz wymienić przedni amortyzator, zalecam zakup całego amortyzatora. Jest to kompletny zestaw ze sprężynami śrubowymi i łożyskami górnego mocowania. W niektórych modelach samochodów można również kupić kompletny amortyzator.
  • Jeśli wymieniasz przednie amortyzatory, zalecam wymianę łożysk górnego mocowania, jeśli zdecydujesz się wymienić tylko amortyzatory. Łożyska te często ulegają uszkodzeniu i mogą doprowadzić do zerwania sprężyny śrubowej.
  • Demontaż łącznika drążka stabilizatora może być kłopotliwy i często ulega zniszczeniu podczas demontażu amortyzatora, w zależności od modelu samochodu. Jeśli łącznik drążka skrętnego jest zamontowany na amortyzatorze i musisz go zdemontować, aby wymienić amortyzator, zdecydowanie zalecam jego wymianę.
  • Jeżeli zamierzasz wymienić amortyzatory tylne, często są one sprzedawane w parach, więc trudno jest wymienić tylko jeden, co jest korzystne.
  • Wymiana przednich amortyzatorów jest dość kosztowna, więc jeśli wydają się być w dość dobrym stanie - możesz wymienić tylko jeden amortyzator z przodu, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zaleca się jednak wymianę obu.

Co to jest amortyzator?

Amortyzator to inna nazwa amortyzatora. Amortyzatory robią to, co do nich należy - pochłaniają wstrząsy. Dbają również o to, aby Twój samochód nie odbijał się od podłoża po każdym wstrząsie. Amortyzator jest częścią kompletnej części zwanej amortyzatorem.

Jak poważna jest awaria amortyzatora?

Jazda z niesprawnymi amortyzatorami nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Twój samochód będzie się wszędzie obijał, a zbyt duża sprężystość może być niebezpieczna. Często nie zdajesz sobie sprawy, że amortyzatory są niesprawne, zanim je wymienisz, a Twój samochód czuje się zupełnie inaczej!

Jak często należy wymieniać amortyzatory?

Nie ma określonego harmonogramu wymiany amortyzatorów. Amortyzatory należy wymieniać, gdy poczujesz, że zaczynają się psuć. Tylne amortyzatory częściej ulegają uszkodzeniom i dlatego należy je częściej wymieniać.

Jak rozpoznać, że masz uszkodzony amortyzator?

Objawy uszkodzonego amortyzatora to odbijający się samochód po wybojach, zła stabilność i odgłosy wydawane przez amortyzator.

Części zamienne do amortyzatorów

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz