• kontakt@sambaror.pl

Zmień swoje starzejące się skórzane wnętrze z ładnego na "Wow!".

Zmień swoje starzejące się skórzane wnętrze z ładnego na "Wow!".

Nieskazitelnie czyste skórzane wnętrze nigdy nie przestaje przyciągać "ochy" i "achy".

wnętrze samochodu

Aby uzyskać ten zniewalający wygląd, potrzeba jednak trochę pracy i odpowiednich produktów do pielęgnacji samochodu. Jest to szczególnie ważne w lecie, kiedy intensywne upały karzą skórę.

Eksperci twierdzą, że należy pamiętać o kilku drobiazgach.

"Pamiętaj, że skóra to naturalna skóra, która wymaga pielęgnacji" - powiedział Jim Dvorak z firmy Mother's, zajmującej się produktami do pielęgnacji samochodów, z siedzibą w południowej Kalifornii. "Więc ważne jest, aby być konsekwentnym i nie pozwolić plamom, brudowi i brudowi osadzić się w środku. Czasami mogą one uszkodzić wykończenie, a gdy szkoda zostanie wyrządzona, często nie można jej odwrócić."

Nowe wnętrza lub nowsze wnętrza wykazujące niewielkie zabrudzenia można łatwo wyczyścić i odżywić przy użyciu jednoetapowego produktu czyszcząco-odżywczego.

Dvorak zaleca stosowanie środka do czyszczenia skóry, a następnie odżywki do skóry w przypadku starszych, zniszczonych lub szczególnie zabrudzonych wnętrz. Stosowanie oddzielnych produktów czyszczących i kondycjonujących pozwala na częste kondycjonowanie siedzeń i czyszczenie ich tylko w razie potrzeby.

Należy unikać odżywek, które dodają koloru, mówi Dvorak. Celem kondycjonowania jest utrzymanie miękkiego i elastycznego wyglądu skóry oraz podkreślenie jej naturalnego odcienia.

Dvorak zaproponował następujące wskazówki dotyczące dbania o skórzane wnętrza:

  • Na początek należy odkurzyć wnętrze. Odkurzanie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni i ułatwia dalsze czyszczenie i pielęgnację skóry.
  • Czyść, a następnie pielęgnuj. Środek do czyszczenia skóry przygotowuje powierzchnię do kondycjonowania poprzez usunięcie zanieczyszczeń. Kondycjonowanie utrzymuje pory skóry w stanie elastyczności, miękkości, sprężystości i giętkości.
  • Zwróć szczególną uwagę na miejsca o dużym natężeniu ruchu. Siedzenia są najbardziej eksploatowane i najbardziej narażone na powstawanie plam, wysychanie i pękanie.
  • Nie zapominaj o podłokietnikach i klamkach drzwi. Łatwo je przeoczyć, ale podłokietniki i klamki drzwi wymagają regularnej pielęgnacji i utrzymania. Chociaż te obszary są często dopasowane do winylu, możesz używać tych samych produktów, co w przypadku skóry.
  • Warto rozważyć oszczędność czasu dzięki rozwiązaniu typu "dwa w jednym". Niektóre produkty jednocześnie czyszczą i pielęgnują skórę, oszczędzając czas i wysiłek. Takie produkty typu "dwa w jednym" zapewniają najlepsze rezultaty w przypadku wnętrz, które są już czyste.
  • W razie wątpliwości pytaj. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany produkt jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z producentem. Czytaj uważnie etykiety i przetestuj środek czyszczący na małym, niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie uszkodzi skóry.
  • Miej ręcznik z mikrofibry przeznaczony wyłącznie do skórzanej tapicerki. Nie używaj do czyszczenia skórzanej tapicerki tej samej ściereczki, którą wycierałeś felgi. Spowoduje to przeniesienie plam.
  • Wnętrze skórzane należy pielęgnować co sezon. Eksperci zalecają pielęgnację skórzanej tapicerki raz na trzy miesiące.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz