• kontakt@sambaror.pl

Quick detailing - blaski i cienie

Quick detailing - blaski i cienie

Szybki detailing to dość popularny termin, który zwykle stosuje się opisując, w jaki sposób, wykorzystując jedynie niewielkie nakłady pracy, utrzymać idealny wygląd samochodu. Jego cechą rozpoznawczą jest to, że zakłada on stosowanie produktów, które wystarczy nanieść na powierzchnię, a potem natychmiast usunąć, w czym pomaga zwykły ręcznik wykonany z mikrofibry.(http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

Sam termin narodził się w Stanach Zjednoczonych już na początku lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Wtedy też na rynek weszły pierwsze spraye. Ich najważniejszym celem było niesienie pomocy kierowcy, który chce osuszyć pojazd, okazało się jednak, że są one nieocenionym wsparciem również wówczas, gdy pojawia się konieczność wyeliminowania drobinek kurzu, które osadzają się na powierzchni samochodu w okresie poprzedzającym wizytę w myjni. Kluczem do sukcesu okazało się też to, że spraye potrafią podnosić połysk auta, a wszystko to osiąga się bez nakładów pracy. W tym okresie promowano produkty skierowane dla ludzi zapracowanych, spraye wpisały się więc idealnie w ten nurt.

Quick detailing

Oczywiście, wspomniane sposoby użycia wcale nie wyszły z mody w latach osiemdziesiątych, w wielu przypadkach możemy więc mówić o tym, że są one aktualne również dziś. Nie można jednak zapomnieć o ewolucji technologicznej, ta bowiem przyczyniła się do tego, że obecnie mamy do czynienia z rozwiązaniami znacznie bardziej zaawansowanymi. Wiele preparatów jest dziś więc wzbogaconych choćby o płynne woski syntetyczne, można więc liczyć nie tylko na poprawę wyglądu pojazdu, ale i na lepszą trwałość takiego zabezpieczenia. Co więcej, niektóre spraye z powodzeniem mogą dziś konkurować z klasycznymi woskami.

Kosmetyki samochodowe

Jeśli zastanawiamy się nad najciekawszymi nowościami w tym zakresie, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na preparaty przeznaczone do bezwodnego mycia samochodu. Oczywiście, ciągle zaleca się zachowanie daleko idącej ostrożności podczas ich stosowania, jeśli bowiem auto ma zbyt wiele zabrudzeń, quick detailing może przyczynić się do zwiększenia defektów oraz rys. Wosk samochodowy Jeśli nie wiemy, czy wybraliśmy odpowiedni produkt, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakim celu decydujemy się na rozwiązania z zakresu QD.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz