• kontakt@sambaror.pl

PIELĘGNACJA KOMORY SILNIKA

PIELĘGNACJA KOMORY SILNIKA

Pielęgnacja komory silnika to złożony temat, ponieważ już na pierwszy rzut oka wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia skomplikowanych podzespołów, a sam efekt będzie widoczny przede wszystkim dla właściciela oraz jego mechanika.

Warto jednak poświęcić nieco czasu tej przestrzeni w samochodzie, ponieważ w zadbanym silniku zawsze szybciej zauważymy potencjalne wycieki czy też niesprawności. Regularna konserwacja będzie tworzyć nam szansę na to, że nasz silnik będzie utrzymywany w doskonałym stanie nawet przez lata jego użytkowania. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

Czyszczenie silnika

W powszechnym przekonaniu woda oraz silnik samochodowy to dwa pojęcia, które się całkowicie od siebie odsuwają. Do pewnego stopnia będzie to prawa i właściciele aut starają się to powtarzać również w momencie, gdy sami mogli się zaprowadzić w zbyt głęboką wodę, która była jakoś wciągnięta do silnika. Jednak patrząc na niektóre auta będzie można zobaczyć, że są takie silniki, które są praktycznie po każdym deszczu mokre. To przede wszystkim w samochodach, których silniki pokryte są resztą blachy po przygotowaniu otworów wentylacyjnych.

Co oznacza to dla detailingu?

Jeśli zachowanych będzie kilka zasad bezpieczeństwa będzie można czyścić z użyciem wody silnik a także będzie można go spłukiwać. Istotne będzie również to, by zakryty został filtr powietrza, jeśli nie będzie w puszcze i wszystkie te elementy elektryczne i elektroniczne, które się tam znajdują i są najbardziej wrażliwe. Jeśli nie mamy do nich bezpośredniego dostępu to po prostu należy pamiętać, by nie kierować w tą stronę wody.

Co wynika dla nas z wiedzy, że komorę silnika możemy bezpiecznie spłukać?

Sama woda i tak nie będzie czyścić urządzenia. Oczywiście nie ma na to szans, ale będzie dobra chemia czyszcząco odtłuszczająca. Podstawowe zanieczyszczenia w komorze silnika to pozostałości po smarach, olejach silnikowych, pył i kurz z drogi resztki błota, które mogą się pod maskę dostać.

Rozpoczynając czyszczenie komory należy użyć środka takiego jak Meguiar's Engine Dressing. Ten preparat będzie można sobie rozwodnić i dzięki temu będzie można komfortowo rozprowadzić go po komorze silnika. Czyszczenie prowadzone w ten sposób powinno być komfortowe i powinno przynieść efekty.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz