• kontakt@sambaror.pl

Proste wskazówki dotyczące czystej tapicerki

Proste wskazówki dotyczące czystej tapicerki

Co teraz?

Możesz zamoczyć go w serwetkach z wizyty w kawiarni. To pomoże w rozwiązaniu bezpośredniego problemu i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się i przesiąkaniu.

Jak zapobiec trwałym plamom i rozwojowi bakterii w tapicerce?

tapicerka

Rozważ czyszczenie dywanów parą co sześć miesięcy, aby zabić nagromadzone bakterie. Rutynowe odkurzanie może również pomóc w ograniczeniu szkodliwych zanieczyszczeń i alergenów we wnętrzu samochodu. Eksperci od pielęgnacji samochodów sugerują odkurzanie samochodu co tydzień, aby zachować jego świeży wygląd i uczucie świeżości.

"Prawidłowe czyszczenie tapicerki samochodowej może sprawić, że stary pojazd znów będzie wyglądał jak nowy" - powiedział Matthew Banach, starszy dyrektor ds. marketingu w firmie Gold Eagle, chicagowskim producencie środków czyszczących i pielęgnacyjnych. "Kompleksowe czyszczenie tapicerki z dbałością o szczegóły może być stosunkowo łatwe przy użyciu odpowiednich narzędzi i technik".

Tapicerka przybiera w dzisiejszych czasach wiele form: tkanina, skóra, sztuczna skóra, winyl, nylon, splot włókna węglowego i inne.

Jeśli chodzi o czyszczenie dywanów i tapicerki materiałowej, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Blotting jest lepszą techniką niż szorowanie, jeśli chodzi o usuwanie lepkich zanieczyszczeń, takich jak guma do żucia, cukierki czy kredki z dywanu.

"Wielokrotne wycieranie obszaru ręcznikiem papierowym jest o wiele bardziej skuteczne niż próby ścierania lepkich plam z tapicerki", powiedział.

Zastosuj pieniący się spray do wnętrz na tapicerkę z tkaniny, a następnie wytrzyj ją mokrą gąbką.

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji i technik czyszczenia tapicerki materiałowej, dzięki uprzejmości firmy Gold Eagle:

  • Przygotuj się. Usuń z wnętrza bałagan i zgromadź w jednym miejscu wszelkie narzędzia i środki czyszczące.
  • Odkurz. Usuń kurz, brud i zanieczyszczenia, odkurzając najpierw wnętrze.
  • Przetestuj środek czyszczący. Nanieś środek czyszczący na mały, niepozorny obszar, aby sprawdzić, czy nie odbarwia lub nie niszczy tkaniny.
  • Nanieś pieniący się spray do wnętrz na tapicerkę z tkaniny, a następnie przetrzyj ją mokrą gąbką. Następnie użyj miękkiej, czystej i suchej szmatki, aby wytrzeć wszelkie pozostałości.
  • Drugie odkurzanie. Odkurz wnętrze ponownie, gdy tkanina wyschnie.
  • Aby chronić wykładzinę, używaj dywaników podłogowych. Maty podłogowe zapobiegają gromadzeniu się brudu na wykładzinie w czasie.
  • Dodaj barierę ochronną. Po czyszczeniu zastosuj produkt, który chroni tkaninę przed przyszłymi plamami.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz