• kontakt@sambaror.pl

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Gdy zajrzymy do wnętrza samochodu, nie raz będziemy zaskoczeni tym, jak wiele kryje ono w sobie zabrudzeń i defektów. Niestety, bardzo często są one zaniedbywane. Czas zatem to zmienić.

Pielęgnacja samochodu

Oczywiście, zdecydowana większość wnętrz jest poddawana zabiegom pielęgnacyjnym, charakterystyczne jest jednak dla nich to, że zabiegi te są wykonywane własnoręcznie przez właściciela samochodu. Statystycznie mają one miejsce nie częściej niż dwa razy w roku, trudno więc dziwić się, że w pewnym momencie poziom bakterii, zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, z którym mamy do czynienia w samochodzie, zaczyna stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Źródeł takiego zagrożenia nie jest wcale mało. Najwięcej brudu wnosimy na ubraniach, niszczycielską moc mają jednak również dzieci i zwierzęta. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-reczna)

Bakterie i inne cząstki organiczne pojawiają się jednak również w pocie, mogą przy tym zadomowić się w samochodzie i wówczas, gdy uwolnimy je podczas kichania. Najszybciej rozwijają się w momencie, w którym w aucie panuje wilgoć, goszczą w nim resztki pożywienia, a na tworzywach sztucznych utrzymuje się tłusty nalot. Miejscami, które stanowią największe potencjalne zagrożenie są: skrzynia biegów, hamulec, dźwignie i kierownica, a także uchwyty wykorzystywane do otwierania i zamykania drzwi, trudno więc zalecać, aby właśnie z nich korzystać jedynie w ostateczności.

Co więcej, na degradację wnętrza samochodu może też wpływać promieniowanie UV, które sprawia, że tworzywa sztuczne zaczynają się kruszyć. Naszym sojusznikiem nie są też zanieczyszczenia, których nie brakuje w dużych aglomeracjach.

Pielęgnacja wnętrza samochodu

Ani czyszczenie, ani zabezpieczenie wnętrza samochodu nie należy, niestety, do zadań prostych. Gdy mamy nowy samochód, możemy próbować radzić sobie z tym problemem samodzielnie, jeśli jednak nasze auto zdradza już pierwsze oznaki degradacji, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalistami i skorzystanie z ich wsparcia.

Pielęgnacja skóry w samochodzie

Prawdziwa skóra najczęściej jest wykorzystywana tam, gdzie siedziska i oparcia mają kontakt z ciałami. Najczęściej łączy się ją z materiałową podstawą i laminuje z wykorzystaniem cienkiego, oddychającego filtra winylowego.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz