• kontakt@sambaror.pl

Wystrój się na całego: opony w kolorze czarnym jak smoła

Wystrój się na całego: opony w kolorze czarnym jak smoła

Większość crossoverów i nowoczesnych pojazdów stoi na dużych, imponujących obręczach. A nic nie eksponuje ich lepiej niż lśniące, czarne opony.

Uzyskanie takiego wyglądu jest dość proste - wystarczy zastosować dressing do opon na ściankach bocznych. Oczywiście istnieje wiele rodzajów i formuł dressingów do opon, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego się szuka.

"Możesz wybrać styl, jaki chcesz uzyskać dla swoich opon" - powiedział Mark Tucker, menedżer marki Black Magic. "Jeśli błyszczące wykończenie jest Twoim stylem, dostępnych jest wiele opcji mokrych produktów. Jeśli bardziej stonowane wykończenie jest w Twoim stylu, wypróbuj produkt o matowym wykończeniu, który nada Twoim oponom głęboki, czarny, aksamitny wygląd."

opony

Silikonowe impregnaty do opon na bazie wody są dostępne od lat 70. i nadają ścianom bocznym połysk o niskim stopniu połysku. Ich wadą jest to, że trzeba je nakładać ponownie co kilka dni, aby utrzymać połysk.

W latach 90. na rynku pojawiły się spraye do opon na bazie rozpuszczalników. Te preparaty nie tylko nadają oponom błyszczący, mokry wygląd, ale też wystarczają na tydzień lub dłużej między kolejnymi aplikacjami.

Istnieją też żele, które lepiej przylegają do gumy niż wcześniejsze preparaty i dają bardzo błyszczącą, bogatą, mokrą powierzchnię. Żele zazwyczaj dostarczane są z gąbką i są wycierane lub nakładane. Efekt końcowy może utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od warunków jazdy.

Pojawienie się produktów do pielęgnacji opon typu "wet look" zbiegło się w czasie z większą koncentracją na kołach i oponach samochodowych. Gdy minivany przekształciły się w SUV-y, opony stały się większe i bardziej krzykliwe. Popularne stały się niestandardowe felgi, a jeśli ktoś wydał dużo pieniędzy na wymyślne obręcze, chciał mieć lśniące, czarne opony, aby je wyeksponować.

Najnowszą innowacją w dziedzinie impregnacji opon jest formuła "mokrego wosku", którego trwałość ocenia się na osiem do dziesięciu tygodni. Nakłada się go gąbką, podobnie jak żele, ale w dotyku jest bardziej suchy niż inne preparaty.

Czy impregnaty do opon rzeczywiście chronią opony, czy tylko sprawiają, że dobrze wyglądają?

"Ron Fausnight, kierownik ds. badań i rozwoju w firmie ITW Global Brands, producenta produktów Black Magic, powiedział: "Dressingi do opon mają za zadanie odpychać wodę. "Dressing do opon odpycha wodę, ale tak naprawdę nie przedłuża żywotności opony".

Ale wygląd ma znaczenie, a dressingi do opon są dostępne w różnych stylach, aby dopasować się do Twoich upodobań.

"Osoby posiadające klasyczne samochody i muscle cars zazwyczaj używają starszych dressingów do opon na bazie wody. Podoba im się mniejszy połysk, ponieważ jest bardziej autentyczny w przypadku, powiedzmy, klasycznego GTO z 1970 r." - mówi Fausnight. "Tymczasem wiele osób posiadających SUV-y, ciężarówki i low rider'y chce, aby ich opony były naprawdę błyszczące.

Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji opon dzięki uprzejmości ITW Global Brands:

  • Nakładać na czyste, suche opony. Dzięki temu dressing do opon będzie lepiej przylegał, dłużej się utrzymywał i lepiej wyglądał.
  • W przypadku emulsji silikonowej w sprayu na bazie wody należy rozpylić produkt na opony i przetrzeć równomiernie powierzchnię czystą szmatką. Produkty te są mniej wydajne i mogą wymagać ponownego zastosowania co kilka dni, w zależności od pogody.
  • Spraye na bazie rozpuszczalnika działają dłużej - zazwyczaj tydzień lub dłużej - i dają bardziej gładką, błyszczącą powierzchnię.
  • Preparaty żelowe nakładane gąbką są bardziej precyzyjne - nie powodują rozpylania na lakier, koła lub podjazd.
  • Pozostawić do wyschnięcia. Niech płyn lub żel formuła ustawić suche co najmniej godzinę, a przez noc jest prawdopodobnie najlepiej. Jeśli nie pozostawisz go do wyschnięcia wystarczająco długo lub nałożysz go zbyt mocno, podczas jazdy może "chlupotać" na panele wahaczy przy zewnętrznej krawędzi podwozia Twojego samochodu.
  • Impregnaty do opon na bazie wosku dają najdłużej utrzymujący się połysk "na mokro" (od ośmiu do dziesięciu tygodni), a ponadto schną szybciej niż płyny i żele.

Dowiedz się więcej na http://speedmotors.pl/

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Polecamy profesjonalne kosmetyki samochodowe w sklepie internetowym sklep.motogo.pl

Zobacz